כנס הקרימינולוגים הקליניים, 1 במאי 2019

קרימינולוגיה קלינית - בין קליניקה למחקר 

Clinical Criminology - Between research and practice 

הכנס התקיים בתאריך 1 במאי 2019, במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב)

את הכנס פתחה גב' רוני בנצור, יו"ר האגודה לקרימינולוגים קליניים ובהמשך ברכו פרופ' פטר סילפן, נשיא מייסד המקצוע וד"ר יעל אידיסיס, ראשת המגמה לקרימינולוגיה קלינית באוניברסיטת בר-אילן. ההרצאות בכנס ניתנו על ידי קרימינולוגים קליניים ותיקים וצעירים וכן הרצאה מרכזית של פרופ' ישראל שטראוס, מנהל המערך הפסיכיאטרי במרכז הרפואי "מעייני הישועה" בנושא : "שדרוג מוחי - רעיון גאוני או לא מוסרי".

נושאי ההרצאות היו:  

"שימוש במדידה פונקציונלית לצורך מדידת התקדמות בטיפול ובחינת יעילות הטיפול", ד"ר ויטלי טבלב, קרימינולוג קליני; "חשיפה עצמית יזומה של המטפל: תרומתם של סגנון ההתקשרות של המטפל, מידת היציבות והמוחצנות באישיותו ומאפייני המטופל", חני פרקש-צ'יין, קרימינולוגית קלינית; "השוואה בין נטילת חיים מתוך פסיכוזה לבין רצח פלילי ד"ר ענת ירון ענתר, קרימינולוגית קלינית; "בין אבחון טיפול להערכת סיכון: דילמות אתיות בקרב קרימינולוגיים קליניים", נדב פרקש-צ'יין, קרימינולוג קליני.

בכנס הוצגו מספר פוסטרים של קרימינולוגים קליניים - עבודות מחקר לתואר שני ושלישי.

בסיום הכנס הוקרן סרט קצר :"קרימינולוגיה קלינית במבט אחר" - ראיונות קצרים עם מספר קרימינולוגים קליניים ותיקים שסיפרו על עבודתם ותפיסת המקצוע מהזווית האישית. 

לכנס המוצלח הגיעו מעל 100 משתתפים אשר נכחו גם באסיפה הכללית השנתית של האגודה לקרימינולוגים קליניים . הכנס מהווה כל שנה, הזדמנות חשובה למפגש עמיתים וחידוש קשרים. 

 

רוני בנצור

 

לתוכנית הכנס

לתמונות מהכנס

כנס הקרימינולוגים הקליניים 1.5.2019